Gdzie wykorzystywana jest Pompka MiniOrange?

klimatyzacja

Utrzymanie w pomieszczeniu optymalnej temperatury mimo panujących na zewnątrz upałów wymaga korzystania ze sprawnie działającego systemu klimatyzacyjnego, który będzie w stanie wyprowadzić na zewnątrz nadmiar ciepła zmagazynowanego w powietrzu. Działanie instalacji tego rodzaju bez konieczności częstych interwencji ze strony użytkownika lub serwisu wymaga jednak zastosowania dodatkowego wyposażenia, w tym pompki skroplin do klimatyzacji. Przekonajmy się, dlaczego będzie ona potrzebna i zobaczmy, co można zyskać, decydując się na model MiniOrange.

Dlaczego pompka skroplin jest niezbędna?

Praca klimatyzatora wiąże się z powstawaniem pewnej ilości wody, kondensującej się na wymienniku ciepła z uwagi na występującą różnicę temperatur. W większości przypadków jest ona zbierana w tzw. tacy ociekowej, skąd jej nadmiar musi zostać wyprowadzony na zewnątrz. W wielu przypadkach da się w tym celu wykorzystać system grawitacyjny, jednak zależy to od miejsca montażu klimatyzatora. Jeżeli nie wchodzi to w rachubę, rozwiązaniem okaże się pompka do skroplin MiniOrange.

Co trzeba wiedzieć o pompce MiniOrange?

Pompka MiniOrange została wyprodukowana przez firmę Aspen Pumps Limited i zaprojektowano ją tak, by dało się ją zamontować w przestrzeni międzystropowej, tj. w suficie podwieszanym, a także w plastykowej obudowie albo na ścianie obok klimatyzatora. Część ssawna może być podłączona do króćca tacy ociekowej lub umieszczona na tacy ociekowej. Ma ona możliwość podnoszenia skroplin na wysokość 8 metrów. Jej maksymalny przepływ kondensatu to 14 litrów na godzinę, a maksymalna wysokość zasysania wynosi 1 metr. Pobór mocy silnika elektrycznego napędzającego pompę to 20 W, a wymagane zasilanie to standardowe napięcie jednofazowe 230 V 50 Hz. Do uzyskania optymalnej wydajności konieczne jest właściwe zamontowanie urządzenia, którego zbiornik musi zostać umieszczony w pozycji poziomej. Ważne będzie też odpowiednie ustawienie magnesu pływaka i zadbanie o to, by średnice przewodów nie uległy zmniejszeniu wskutek ich zagięcia.

Wróć do bloga