Czym są meble chłodnicze?

meble chłodnicze

Wiele produktów żywnościowych szybko traci przydatność do spożycia wskutek procesów zachodzących w ich komórkach, a także za sprawą rozwoju mikroorganizmów znajdujących się na ich powierzchni. Dotyczy to m.in. mięsa świeżego, ryb i nabiału, a także warzyw i owoców. Zarówno procesy rozkładu, jak i wzrost populacji bakterii czy grzybów pleśniowych można zatrzymać, obniżając temperaturę. Sposobem na wydłużenie czasu przechowywania jest umieszczanie produktów się w warunkach chłodniczych. Nieodzowny okaże się więc montaż mebli chłodniczych. W Bydgoszczy specjalizuje się w tym obszarze firma CZCH. Przekonajmy się, co mogą zaoferować meble chłodnicze i sprawdźmy, jakie są ich rodzaje.

Co oferują meble chłodnicze?

Meble chłodnicze to urządzenia, które pozwalają na obniżenie temperatury przechowywanych produktów do poziomu, przy jakim zachowują one swoją przydatność do spożycia na znacznie dłużej. W zależności od rodzaju wyrobów konieczne może być utrzymywanie rozmaitych zakresów temperatury. Dla nabiału, mleka i przetworów mlecznych będzie to od 2°C do 4°C, a przy niektórych produktach do około 8°C. Świeże warzywa i owoce przechowuje się w temperaturze 4–8°C, natomiast świeże mięso w między 0°C a 3°C. Ryby wymagają ochłodzenia do poziomu od –2°C do 2°C. Przechowywanie mrożonek wiąże się z utrzymywaniem od –15°C do nawet –30°C.

Jakie są rodzaje mebli chłodniczych?

Meble chłodnicze mogą mieć postać urządzeń otwartych lub zamkniętych. W handlu detalicznym korzysta się z lad chłodniczych, witryn oraz regałów chłodniczych. Używane są też wyspy, gondole oraz bonety mroźnicze. Dużą popularnością cieszą się szafy chłodnicze i mroźnicze w wersjach z drzwiami szklanymi. W pomieszczeniach magazynowych są one stosowane w wersjach z drzwiami termoizolowanymi.

Wróć do bloga